Akdeniz ve Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi
Turizm Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi
Karşılaştırmalı Hukuk Uygulama ve Araştırma Merkezi
Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi
Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi
ozlem.satir@antalya.edu.tr
Özlem ŞATIR TAŞCIOĞLU, 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimi ile eş zamanlı olarak GAD mimarlık bünyesinde Gökhan Avcıoğlu ile çalışma hayatına başladı. 2004 yılında “Emotional Design and Its Significance for the User and the Designer” isimli bildirisi ile 4.th International Conference on Design & Emotion’da katılımcı olarak görev aldı.
2004-2010 yılları arasında çeşitli firmalarda ulusal ve uluslararası projelerde proje yöneticisi olarak çalıştı. 2010-2020 yılları arasında Ulusal Mimarlık ve Tasarım Dergisi PROJEM’de köşe yazarlığı yaptı.
2023 senesinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Antalya Kültür Yolu Festivali kapsamında şehrin tarihi dokusu Kaleiçi’nde “Kenti Okuyorum” etkinliği ile etkinlik yürütücüsü olarak yer aldı. Halen, 2010 senesinde kurduğu studiOAll isimli tasarım ofisinde, bütüncül bakış açısı ve sürdürülebilirlik ilkeleri dahilinde mimari, iç mimari ve ürün tasarımı odaklı projeler geliştirmek adına çalışmalarına devam etmektedir. Ofis, bünyesinde geliştirilen projeler ile ulusal ve bölgesel başarı ödüllerine layık görülmüştür. Ayrıca 2021 senesinden beri Antalya Bilim Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde kısmi zamanlı öğretim görevlisi olarak proje derslerine katılmaktadır.
2023 yılında kurulan Akdeniz Serbest Mimarlar Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.
Ekolojik ve Sürdürülebilir Mimari,
Bütünsel ve Döngüsel Tasarım,
Mekan-Enerji ve Mekanın Enerjisi,
Tasarımda Duygu Kavramı, Duygusal Tasarım